ABD'nin Kaliforniya eyaletinde başlayan orman yangını 4 gündür devam ediyor.

1. ABD'nin Kaliforniya eyaletinde 4 gündür devam eden orman yangınlarında 31 kişi hayatını kaybederken, yüzlerce kişiden haber alınamadığı belirtildi.

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde 4 gündür devam eden orman yangınlarında 31 kişi hayatını kaybederken, yüzlerce kişiden haber alınamadığı belirtildi.

2. Kaliforniya'da 4 gündür devam eden orman yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısının 31'e çıktığı bildirildi.

Kaliforniya'da 4 gündür devam eden orman yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısının 31'e çıktığı bildirildi.

3. Yetkililer, eyaletin 22 farklı noktasında çıkan yangınlarda 31 kişinin yaşamını yitirdiğini, 180 kişinin yaralandığını ve yüzlerce kişiden haber alınamadığını açıkladı.

Yetkililer, eyaletin 22 farklı noktasında çıkan yangınlarda 31 kişinin yaşamını yitirdiğini, 180 kişinin yaralandığını ve yüzlerce kişiden haber alınamadığını açıkladı.

4. Pazar gecesi aynı anda çıkan yangınlarda, Kaliforniya'da 647 kilometrekareden fazla ormanlık alan kül oldu, en az 3 bin 500 ev ve işyeri zarar gördü.

Pazar gecesi aynı anda çıkan yangınlarda, Kaliforniya'da 647 kilometrekareden fazla ormanlık alan kül oldu, en az 3 bin 500 ev ve işyeri zarar gördü.

5. ABD'de bu yıl çıkan orman yangınları, şu ana kadar 2 milyar dolar zarara yol açtı. Bunun bugüne kadarki en yüksek rakam olduğu ifade ediliyor.

ABD'de bu yıl çıkan orman yangınları, şu ana kadar 2 milyar dolar zarara yol açtı. Bunun bugüne kadarki en yüksek rakam olduğu ifade ediliyor.

6. Kaliforniya'daki orman yangınları, ölü sayısının 31'e çıkmasıyla birlikte, 1933'teki orman yangınından sonra en çok can kaybı yaşanan yangın olarak kayıtlara geçti.

Kaliforniya'daki orman yangınları, ölü sayısının 31'e çıkmasıyla birlikte, 1933'teki orman yangınından sonra en çok can kaybı yaşanan yangın olarak kayıtlara geçti.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları