Ekmek kilo aldırır diye kafalarımıza yerleşmiş ve diyet listelerinin günahkârı olmuş. Peki, gerçekten ekmek kilo aldırır mı? Diyet uzmanı Neslihan Aktepe ezberleri bozuyor ve 'ekmek kilo aldırmaz' deyip cevapla.tv'de anlatıyor.

1. Türkiye’nin beslenme alışkanlıkları inceleyen beslenme uzmanları gibi kilo veremediğinden yakınanlar da, suçu ekmeğe atıyorlar.

Türkiye’nin beslenme alışkanlıkları inceleyen beslenme uzmanları gibi kilo veremediğinden yakınanlar da, suçu ekmeğe atıyorlar.

2. Halbuki Türkiye Beslenme ve sağlık Araştırmasında, Türk insanının beslenme alışkanlıkları incelenirken, günlük alınan enerjinin % 34 -35’nin yağdan alındığının ortaya çıktı. Peki Ekmek söylendiği gibi kilo aldırır mı?

Halbuki Türkiye Beslenme ve sağlık Araştırmasında, Türk insanının beslenme alışkanlıkları incelenirken, günlük alınan enerjinin % 34 -35’nin yağdan alındığının ortaya çıktı. Peki Ekmek söylendiği gibi kilo aldırır mı?

3. Diyetisyen Neslihan Aktepe, Ekmek söylendiği gibi kilo aldırır mı? sorusunu cevapla.tv izleyenleri için görüntülü olarak açıklıyor. Beynimizin ekmeğe ihtiyacı var.

Diyetisyen Neslihan Aktepe, Ekmek söylendiği gibi kilo aldırır mı? sorusunu cevapla.tv izleyenleri için görüntülü olarak açıklıyor. Beynimizin ekmeğe ihtiyacı var.

4. Gün içerisinde en çok ihtiyacımız olan besin öğelerinin karbonhidratlar olduğunu kaydeden uzmanlar, vücudumuzun tüm organlarının enerji gereksinimi için karbonhidratları kullandığını ifade ederek beynin ekmek ihtiyacına vurgu yapıyor.

Gün içerisinde en çok ihtiyacımız olan besin öğelerinin karbonhidratlar olduğunu kaydeden uzmanlar, vücudumuzun tüm organlarının enerji gereksinimi için karbonhidratları kullandığını ifade ederek beynin ekmek ihtiyacına vurgu yapıyor.

5. Ekmek yemeyenler, yorgun ve sinirli olabiliyor Diyetlerde de her besinden dengeli olarak tüketilmesi gerekiyor. Aksi takdirde kilo vereyim derken sağlığımızı kaybedebiliriz. Bir öğünde 4 besin grubundan da yeterli oranda tüketmemiz gerekiyor.

Ekmek yemeyenler, yorgun ve sinirli olabiliyor  Diyetlerde de her besinden dengeli olarak tüketilmesi gerekiyor. Aksi takdirde kilo vereyim derken sağlığımızı kaybedebiliriz. Bir öğünde 4 besin grubundan da yeterli oranda tüketmemiz gerekiyor.

6. Et, süt, tahıl ve meyve-sebze grubu olarak ayrılan besin gruplarına baktığımızda bir öğünde her besin grubu sağlığımız için önemli. Diyetlerde de mutlaka her öğünde ekmek yenmeli.

Et, süt, tahıl ve meyve-sebze grubu olarak ayrılan besin gruplarına baktığımızda bir öğünde her besin grubu sağlığımız için önemli. Diyetlerde de mutlaka her öğünde ekmek yenmeli.

7. Özellikle tam tahıllı ekmekler diyet yapanlar tarafından tercih edilmeli. Ekmeği diyetlerde suçlu koltuğundan kaldırarak sağlıklı kilo verilebilir.

Özellikle tam tahıllı ekmekler diyet yapanlar tarafından tercih edilmeli. Ekmeği diyetlerde suçlu koltuğundan kaldırarak sağlıklı kilo verilebilir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları