Üst seviye donanımlarla uğraşan profesyonel kullanıcılar, İş İstasyonları için Windows 10 Pro sürümüne hazır olun! Microsoft, birçok yenilikle gelen Windows sürümünü duyurdu.

İş istasyonları için Windows 10 Pro!

İş istasyonları için Windows 10 Pro!

Üst seviye donanımlarla uğraşan profesyonel kullanıcılar, İş İstasyonları için Windows 10 Pro sürümüne hazır olun! Microsoft, birçok yenilikle gelen Windows sürümünü duyurdu.İş istasyonları için Windows 10 Pro!

Microsoft, kritik iş yüklerini destekleyen üst seviye donanımları kullanan profesyonel kullanıcılar için windows 10 işletim sisteminin yeni bir sürümünü duyurdu. İş İstasyonları için Windows 10 Pro (Windows 10 Pro for Workstations), önemli bir sorumluluk üstlenecek.

İş İstasyonları için Windows 10 Pro neler sunuyor?

İş İstasyonları için Windows 10 Pro sürümü, Microsoft’un yeni sunucu sınıfı dosya sistemi olan Resilient File System (Esnek Dosya Sistemi) ya da kısa adıyla ReFS ile birlikte geliyor. Bu dosya sistemi veri kullanılabilirliğini en üst düzeye çıkarmak, çeşitli iş yüklerinde büyük veri kümelerini etkin biçimde ölçeklemek ve bozulmaya karşı esneklikle bütünlüğü sağlamak üzere tasarlanmış durumda. 256 TB değerine kadarki bölümleri yönetebilen standart NTFS şemasına göre, reFS teorik olarak 4.7 zettabaytbölümler için kullanabiliyor.

17-08/12/windows-10-pro-workstations-isletim-sistemi-sdn-02.jpg

Ek olarak, bu sürümle birlikte kalıcı bellek (NVDIMM-N) desteği, SMB Directile hızlı dosya paylaşımı ve 4 işlemci ile 6 TB bellekli üst seviye donanımlara da destek sağlanmakta. Kastedilen üst seviye donanımlar ise Intel Xeon ve AMD Opteron işlemciler için sunulan destek. Windows 10 standart sürümleri sadece 2 işlemci ve 2 TB bellek desteklerken, bu sürümde daha çok güce erişim erişilebiliyor.

İş İstasyonları için Windows 10 Pro, Fall Creators Güncellemesi ile birlikte bu Sonbahar aylarının sonuna doğru çıkışını gerçekleştirecek.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları