Winterthur’daki Easy Car Garage’de büyük bir facianın eşiğinden dönüldü. Çalışma esnasında meydana gelen kıvılcımlar, garajda küçük çaplı yangına neden oldu. Yangın söndürme tüpünü alan İsmail Akın, yükselen alevleri kısa süre içinde söndürürken abisi Osman Akın ise yangından hafif yanıklarla kurtuldu.

Osman Akın, olay esnasında oradaydı

Osman ve İsmail Akın kardeşlerin işlettiği Winterthur’daki EasyCar Garage’de yürekler ağza geldi. Geçtiğimiz çarşamba günü garajda çalışma sırasında meydana gelen kıvılcımlar, benzin bidonlarına sıçradı. Bir anda ortalığı saran alevler, büyük bir panik ve korkuya neden oldu. Hemen yangın söndürme tüpünü alıp yangına müdahale eden İsmail Akın, büyük bir facianın önüne geçti. 

Osman Akın: Bir anda oldu

Yangının meydana geldiği sırada olay yerinde bulunan Osman Akın,“Her şey bir anda oldu. Çalışma esnasında meydana gelen kıvılcımlar, kenarda bulunan benzin bidonlarına sıçradı. Kısa süreli bir panik yaşadıktan sonra kardeşim hemen olaya müdahale etti. Kaptığı yangın söndürme tüpüyle korkusuzca alevlerin üzerine üzerine gitti. Yangını söndüren kardeşim İsmail’i cesaretinden dolayı tebrik ediyorum.“ dedi.

Osman ve İsmail Akın kardeşler: "Çok şükür yangını büyümeden söndürdük." 

“Bizi İsmail kurtardı“

Bir aracın da hafif tutuştuğu yangından kendilerini can havliyle dışarı atan işçiler ise, “Gerçekten çok korktuk. Bizi İsmail kurtardı. Oolmasaydı, büyük bir felaket yaşanabilirdi. Bir an yangının her tarafa sıçrayacağını düşündük. Ucuz atlattık.“ şeklinde konuştular.

Osman Akın, yaşananları Vivaldi'ye anlatırken...

İsmail: Hiç panikyapmadım

Alevlerin yükselmesine aldırmayan olayın kahramanı İsmail Akın,“Hiç panik yapmadım. Hemen yangın söndürme tüpünü bulup olay yerine gittim. On saniye içinde yangını söndürdüm. Tabii garaj duman altında kaldı. Şükürler olsun ki, korkulan bir şey olmadı. Büyük bir facia atlattık diyebilirim. Erken davranmasaydık belki daha kötü şeyler yaşanabilirdi.“ diye konuştu. 

İsmail Akın yangını söndürürken...

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları