Twitter, artık kullanıcıların izleyeceği birtakım adımlarla Twitter hesap onayı (mavi tik) alma işlemini pratik bir şekilde gerçekleştirebilme imkanı tanıyor. Twitter tarafından geliştirilen bu yenilik sayesinde sahte hesapların kişiler adına dolandırıcılık yapması veya yanlış algı oluşturmasının önüne geçilebilecek.

Onaylanmış hesap (mavi tik) sahibi olmak isteyen kullanıcılar için Twitter başvuru imkanı sunuyor. Onaylanmış profillerin sınırlı sayıda olması yüzünden kullanıcılar tarafından çok fazla eleştiriye neden oluyordu. Twitter artık bu soruna da bir çözüm geliştirdi, geliştirdiği yenilikle birlikte onaylanmış profillerin daha fazla kişiye ulaşılabilmesini mümkün kılıyor. Twitter tarafından onaylanmış profiller (mavi tik), bir hesabın gerçekten o kullanıcıya ait olup olmadığını gösterebiliyor. Bu sayede Twitter kullanıcıları diledikleri zaman birtakım adımları izlediklerinde ve gerekli koşulları yerine karşıladıklarında onaylanmış profil rozetlerine sahip olabilirler. Bunun için hesabın gerçekten kendisine ait olup olmadığını kanıtlamak adına bir form doldurulması gerekmektedir. Form doldurulduktan sonra yetkililer tarafından yapılan değerlendirme sonucunda hesabın onaylanıp onaylanmadığı ortaya çıkacak.

TWİTTER’DA HESAP ONAYI (MAVİ TİK) ALMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

TWİTTER’DA HESAP ONAYI (MAVİ TİK) ALMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

*Sizin için sıralayacağımız 6 adımda Twitter’da hesap onayı (mavi tik) alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz:

1.ADIM:

->Twiter hesabınıza giriş yapın.

2.ADIM:

->"https://support.twitter.com/articles/2017" adresine gidin.

3.ADIM:

->"Var olan hesabın onaylanmasını istiyor musunuz?" sorusuna kutucuğu işaretleyerek cevap verin ve devam seçeneğine tıklayın.

4.ADIM:

->Telefon numaranız onaylı değilse numaranızı girin.

->Eğer onaylı ise ve internet siteniz bulunmuyorsa web adresinizi ekleyin.

5.ADIM:

->Ünlü ya da tanınmış bir kişi olduğunuzu kanıtlamak için hakkınızda oluşturulmuş 5 adet linki belirtilen kutucuğa yapıştırın.

6.ADIM:

->Açıklama kısmına neden hesabınızın onaylanmasını istediğinizi 500 kelimeyi aşmayacak bir şekilde açıklayın ve next tuşuna basın.

*Yetkililer tarafından yapılacak olan değerlendirme sonrasında hesabınızın onaylanıp onaylanmayacağı ortaya çıkacak.

HESAP ONAYI (MAVİ TİK) ALABİLMEK İÇİN GEREKLİ KOŞULLAR:

HESAP ONAYI (MAVİ TİK) ALABİLMEK İÇİN GEREKLİ KOŞULLAR:

1)Doğrulanmış bir telefon numarası

2)Doğrulanmış e-posta adresi

3)Twitter’ta biyografinizi bölümünü doldurmuş olmanız

4)Geçerli bir profil fotoğrafı

5)Doğrum tarihi (gizli olarak ayarlanabiliyor)

6)Bir web sitesi

7)Tweetlerin herkese açık olması

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları