Windows 10'unuzun tüm menüleri, ekranları Almanca veya İngilizce görünüyor ve onu Türkçeye çevirmek istiyorsunuz. Windows 10'da bunu yapmanız oldukça kolay - sisteminizi baştan yüklemeye veya internette dil paketleri aramaya gerek yok. Aşağıdaki adımları uygulayarak birkaç dakika içinde Windows 10'un varsayılan dilini değiştirebilirsinizİşte Windows 10'un görüntüleme dilini Türkçe olarak değiştirmenin yolu:

1. Başlat menüsünü açın ve Settings'e tıklayın. Settings uygulaması açılacak.

Başlat menüsünü açın ve Settings'e tıklayın. Settings uygulaması açılacak.

2. Açılan pencerede Time & Language seçeneğine tıklayın.

Açılan pencerede Time & Language seçeneğine tıklayın.

3. Şimdi sol taraftan Region & Language seçeneğine tıklayın.

Şimdi sol taraftan Region & Language seçeneğine tıklayın.

5. Şimdi "Languages" altında listelenen dillere bakın. Türkçeyi göremiyorsanız, "Add Language" düğmesine basarak açılan dil listesinden Türkçeyi ekleyin. Listeyi biraz karıştırmanız gerekebilir, ancak dillerin harf sırasıyla gösterildiğini söyleyelim.

Şimdi "Languages" altında listelenen dillere bakın. Türkçeyi göremiyorsanız, "Add Language" düğmesine basarak açılan dil listesinden Türkçeyi ekleyin. Listeyi biraz karıştırmanız gerekebilir, ancak dillerin harf sırasıyla gösterildiğini söyleyelim.

6. Dili ekledikten sonra üzerine tıklayın ve "Download Language Pack" altından "Download" düğmesine tıklayın. Dil paketinin indirilmesi, internet bağlantı hızınıza göre birkaç dakika sürebilir.

Dili ekledikten sonra üzerine tıklayın ve "Download Language Pack" altından "Download" düğmesine tıklayın. Dil paketinin indirilmesi, internet bağlantı hızınıza göre birkaç dakika sürebilir.

7. Hepsi bu kadar basit. Sisteminize tekrar oturum açtığınızda veya yeniden başlattığınızda, Windows 10'u Türkçe olarak kullanmaya başlayabileceksiniz.

Hepsi bu kadar basit. Sisteminize tekrar oturum açtığınızda veya yeniden başlattığınızda, Windows 10'u Türkçe olarak kullanmaya başlayabileceksiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları