A Milli Erkek Takımı, 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası D Grubu üçüncü maçında Sırbistan'a 80-74 mağlup olarak ikinci yenilgisini aldı.

Maç, karşılık boş dönen hücumların ardından Kenan Sipahi ve Stefan Jovic'in üçlükleriyle başladı. Milliler, maçın ilk dakikalarında Sırbistan'ı katı hücumla dış çizgide tutsa da hücumda kolay pozisyonlar sayıya dönüşmeyince savunma disiplini de kayboldu. Türkiye, panik havasıyla üst üste top kaybederken, Sırbistan da bu fırsatı iyi değerlendirdi ve ilk çeyreği 21-13 önde bitirdi.

2. çeyreğe Sırbistan hızlı başlayıp farkı 14 sayıya çıkarsa da Melih Mahmutoğlu peş peşe iki üçlüğüyle Djordjevic'e molayı aldırdı. Melih sayılarına devam ettikçe seyircinin de desteği arttı ve Sırbistan'ın top kayıpları başladı. Bu da farkı iki sayıya kadar eritti. Ancak Bogdanovic'in kritik üçlüğüyle nefes alan Sırplar, Semih'in serbest atış çizgisinde 0/2 yapmasıyla farkı yeniden açtı. Devrenin sonuna doğru 12 Dev Adam, farkın daha da açılmasına izin vermedi; ilk yarı Sırbistan'ın 36-31 üstünlüğüyle sona erdi.

FARKI KAPATAMADIK

İkinci yarıya karşılıklı basketlerle başlandı. Periyot boyunca çok basit toplar kaybeden Milliler, tempoyu bulduğu anlarda dahi bu kolay sayılara engel olamadığı için farkı kapatamadı. Sinan Güler'in formsuzluğu ve Semih'in serbest atışlarda isabeti bulamayışı işi zorlaştırdı. Son çeyreğe Sırbistan 53-45 önde gitti.

Son çeyreğe eşi benzeri olmayan bir performansla başlayan Milliler Cedi ve Melih'in sayılarıyla farkı sildi süpürdü ve 35. dakika bitmeye yakın maçta takımı ilk kez öne geçirdiler: 59-57. Bogdanovic üst üste attığı üçlüklerle takımını yeniden öne taşıdı. Serbest atışlarda rakibine göre oldukça düşük isabet bulan Türkiye, son bir dakikaya 6 sayı geride girdi.

Devamında kontrolü elden bırakmayan Sırbistan, 12 Dev Adam'ın geri dönüşüne izin vermeyerek karşılaşmadan 80-74 galip ayrıldı.

Türkiye, bu sonuçta grupta 4. sıraya gerilerken, Sırbistan 3. sırayı perçinledi.

Sırbistan'da Bogdanovic 17 sayıyla oynarken, Jovic de 15 sayı ve 9 asist ile galibiyetin mimarlarından oldu.

12 Dev Adam'ın en skorer ismi 19 sayıyla Melih Mahmutoğlu oldu. Cedi Osman'ın ise 15 sayılık katkısı galibiyet için yeterli olmadı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları