İran’a yönelik ambargoyu delmek ve banka dolandırıcılığı suçlarından yargılanan işadamı Rıza Zarrab suçlamaları kabul etti. Savcılıktan yapılan açıklamada Zarrab’ın suçlamaları kabul ettiği ve davanın tek sanığı olan Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’ya karşı tanıklık edeceği açıklandı.

Davayı yakından takip eden Benjamin Weiser’in savcılığa dayandırdığı yazısında Zarrab’ın suçlamaları kabul ettiği belirtildi.

Bu arada davaya bakın yargıç Hakan Atilla’nın avukatları tarafından yapılan 2 haftalık erteleme talebini reddetti. Zarrab’ın bu hafta görülmesi beklenen duruşmaya getirilerek Atilla’ya karşı tanıklık etmesi bekleniyor.

Öte yandan Zarrab’ın suçunu kabul ettiğini duyuran New York Times gazetesi söz konusu haberi twitter hesabında ‘Türkçe başlığıyla’ paylaştı.

NYT'DEN TÜRKÇE MESAJ

New York Times gazetesi, Twitter hesabından Rıza Zarraf'la ilgili haberleri Türkçe mesajlarla paylaştı. NYT Türkçe olarak şunları yazdı:

​"Reza Zarrab suçunu kabul etti ve Hakan Atilla'ya karşı tanıklık yapacak. ​Reza Zarrab'ın suçlamaları kabul etmesi Türkiye - ABD ilişkilerine olumsuz etki edebilir."

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları