Zofingen’de kanserli çocuklar yararına düzenlenen 5 bin metre koşusunda ipi Kazım Çarman göğüsledi.

Oyunculuk ve spor kariyerine birçok başarı sığdıran Kazım Çarman, Zofingen’de kanserli çocuklar yararına düzenlenen 5 bin metre koşusunda birinci oldu. İsviçre’deki 350 ünlünün katıldığı ‘Powerman Zofingen’ isimli yarışı baştan sona önde götüren Çarman, rakiplerine resmen tur bindirdi. 

Çarman, finiş çizgisine rakiplerine tur bindirerek ulaştı.

Ödülünü bağışladı

Yardımsever kişiliği ile bilinen rekortmen sporcu Çarman, aldığı ödülü yardım kuruluşlarına bağışlayarak yine gönülleri fethetti. Standard Kazım Riegel, Au Pack Verpackungen Olten, Archibau-ps.ch, Prodega Growa Transgourmet ve Multi Point Kebabhouse Olten’in sponsorluğunda koşan Çarman, “Ödül bahane, bağış şahane“ diyerek zor durumdaki insanlara destek çağrısında bulundu.


“2’nciliğe tahammül edemiyorum“

Yarıştan sonra Vivaldi Magazin’e konuşan Çarman, “Çok güzel bir yarış oldu. Hem zor durumdaki insanlara yardımcı olduğum için hem de birinci olduğum için çok mutluyum. Hangi alanda olursa olsun, hep birinci olmak için mücadele ettim. İkinciliğe asla tahammül edemiyorum.“ dedi. 

“Bana dediler ki...“

Finiş çizgisini geçtikten sonra; “Hep birinci olmak zorunda mısın? Yine mi sen?“ gibi espritüel sorularla karşılaştığını belirten Çarman, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu yarışta da bana destek olan bütün sponsorlarıma teşekkür ediyorum. Gerçekten yarışa çok iyi hazırlandım. Birinci olacağımı biliyordum. Çok yoruldum ama rekorlarıma bir yenisini daha eklemenin gururu içindeyim. Kısa bir aradan sonra antrenmanlarıma kaldığım yerden devam edeceğim.“ 

Çarman, her yarışta kendisine destek olan ve aynı zamanda 25 yıllık arkadaşı olan Multi Point Kebabhouse Olten’in patronu Süleyman Nagaş’a teşekkür edip, imzalı formasını hediye etti.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları