Zürih’in tanınmış kuyumcusu İbrahim Şahin’le, altına yatırım yaparken dikkat edilmesi gerekenleri konuştuk. Çeşitli yabancı para birimlerinin er ya da geç enflasyona yenik düşerek değerini kaybedeceğini söyleyen Şahin, “Ama altın için aynı şey söz konusu değil, değerini yıllar boyunca muhafaza eder.“ dedi.

İbrahim Şahin, her milletten müşterilerinin olduğunu söyledi.

Yıllardan beri Zürih’in en meşhur caddesi olan Langstrasse’de, her milletten müşteriye hizmet veren Elmas Gold’un patronu İbrahim Şahin’le keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Altına olan rağbeti ve altına yatırım yaparken dikkat edilmesi gerekenleri konuştuğumuz Şahin, altına yatırımının yeni bir şey olmadığını, yıllardan beri insanların bu alana yatırım yaptığını söyledi. Dünya üzerindeki para birimlerinin eninde sonunda enflasyona yenik düşerek değerini kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğunu, bu yüzden de altın yatırımına olan rağbetin devam ettiğini vurguladı. 

En karlı yatırım aracı, ama...

Altının en karlı yatırım aracı olduğunu ifade eden Şahin, altın satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktaların da olduğunu dile getirdi. Ünlü kuyumcu Şahin, “Altın yatırımı yaparken, size uzun vadede gerekmeyecek parayla bu yatırımı gerçekleştirmelisiniz. Çünkü, altın uzun soluklu bir yatırım aracıdır. Alım-satım fiyatlarındaki farktan dolayı, kısa süreli bir altın yatırımı zararla sonuçlanabilir. Şayet kısa vadede altından para kazanmak istiyorsanız, altın fiyatlarını sürekli takip etmelisiniz.” uyarısında bulundu.

Sahte altına dikkat!

Altın alırken çok dikkatli olunması gerektiğini vurgulayan Şahin, piyasada dolaşan sahte altına da dikkat çekti. Şahin, “Güvenilir bir kuyumcu ile çalışın. Çünkü sahte altın oranları gittikçe artmakta. Aldığınız altının sertifikalı olmasına ve üzerinde patentinin ve ayar damgasının olmasına muhakkak dikkat ediniz. Hiçbir zaman, ayar damgası olmayan bir altını satın almayın.” diye konuştu.


ELMAS GOLD

Langstrasse 193

8005 Zürich

T. 044 272 18 56

info@elmasgold.ch

www.elmasgold.ch

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları